• info@asyahastanesi.com
  • +90 212 537 16 16 / 444 5 565

  GÜVENLİ HIZLI ÇÖZÜM

 

Hastanemiz, doktorlarımız ve birimlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

ÖZELLİKLİ BİRİMLERİMİZ

03 04 01

06 02 08

İSTEK VE ÖNERİ!

Hastanemizden beklentileriniz , İstek ve Önerilerinizi bizimle paylaşmak isterseniz formumuzu doldurabilir yada 0212 537 10 37 yi arayınız.

DOKTORA SOR!

Sağlığınız ile ilgili aklınıza takılan tüm konularda doktorumuza sorularınızı yöneltebilir, istediğiniz konuda detaylı bilgiler alabilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇ!

Hastanemiz, doktorlarımız hakkında bilgi almak veya randevu oluşturmak için bizimle mail veya telefon aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

7-24 Hizmet

Hastanemiz ve doktorlarımız 7 gün 24 saat aralıksız hizmetinizdedir. Randevu almak için bizimle iletişime geçin.

Profesyonel Ekip

Doktorlarımız, hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız alanında uzmanan, tecrübeli, güler yüzlü kişilerden oluşmaktadır.

Çağdaş Teknolojiler

Asya Hastanesi olarak sağlık alanındaki tüm gelişmeleri takip ediyor, en son teknolojileri hastanemize kazandırıyor, sizlerin hizmetine sunuyoruz.

Kişisel Veriler

Hastanemizden hizmet alan hiçbir kimsenin kişisel verileri kendisi dışında hiçbir kimse ile izni olmadan paylaşılmamaktadır.

 Hasta Hakları

Hastanemiz çalışanlarının tamamı uluslararası hasta hakları konusunda eğitimli ve bu hakların korunması için her türlü çabayı gösteren kişilerdir.

 Anlaşmalı Kurumlar

Hastanemizin bir çok kurum ve kuruluşla özel ve genel anlaşmaları bulunkatadır. İlgili kurumların listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Check-Up Hizmetleri

Check-up Ünitemizde , kişinin belirti gösteren bir şikayeti olmasa dahi gizlice oluşmaya başlayan hastalıklarının, yapılan muayene ve tetkiklerle erken aşamadayken saptanmasıdır.

45 yaş altı kadın

Check-Up Hizmetleri

45 yaş altı kadın

Detaylar
45 yaş üstü kadın

Check-Up Hizmetleri

45 yaş üstü kadın

Detaylar
45 yaş altı erkek

Check-Up Hizmetleri

45 yaş altı erkek

Detaylar
45 yaş üstü erkek

Check-Up Hizmetleri

45 yaş üstü erkek

Detaylar

Zirkonyum Diş Kaplama: Beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki (antibiyotik, flor vb.)renkleşmelerde kalıtsal yapı renkleşmelerinde, önceden dişleri kesilmiş kişilere, ayrık dişleri birleştirmede (diastema kapama),

ağzında metal destekli köprü –kuron (kaplama) olan kişilere, kırık dişlerin düzeltilmesinde, rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde, çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak), dolgu yapılamayacak kadar aşırı madde kaybı olan dişlerde zirkonyum kullanılabilmektedir.

 

Zirkonyum kaplamalarının farkı nedir?

Yalıtkan özelliği vardır. Ayrıca yapıştırıldıkları özel maddeler ısı yalıtımını diğer yapıştırıcılara göre daha fazla engellerler.
Zirkonyum doğal diş yapısına çok benzer estetik oluşturur, çok iyi yapılmış olan metal destekli porselenlerde bile bir matlık ve yapaylık vardır. Bu nedenle uzun köprülerde veya uzun dişsiz bölgelerde ön dişlerde zirkonyum tercih edilir.
Metal destekli porselenler bazı ışıklarda ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verirler. Zirkonyum da ise aynı doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler.
Metal destekli porselenler kuron –köprü(kaplamalar) sadece mekanik olarak dişe yapıştırılırlar. Zirkonyumlar ise yapıları gereği hem mekanik hem de kimyasal olarak dişe yapışırlar. Bu yüzden metal desteklilere göre tutuculukları daha yüksektir.
Alt yapısında metal olmadığı için kuron – diş eti hizasında koyu renk bir çizgi oluşmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır.
Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.
Ağızda tat bozukluğuna, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna yol açmayan sağlıklı bir materyaldir.
Önceden yapılmış olan metal destekli porselen kuronlar nedeniyle dişetinde oluşan morluklar zirkonyum kaplamaların uygulanmasıyla ortadan kalkar, estetik ve doğal bir görüntü elde edilir.
Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı (nikel vb.) oluşabilecek alerji riski zirkonyum alt yapılı porselenlerde yoktur.
Vücudumuzla mükemmel uyum sağlandığı için diş eti hastalığı olan ya da diş eti hastalığına yatkın olan kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. oğru preparasyon ve yapıştırma materyalleri kullanıldığında diş etiyle uyumu çok iyidir, ağız hijyenine önem verildiği takdirde diş eti problemi yaratmaz.

Zirkonyum alt yapılı kuron –köprü dişler (kaplamalar) ne kadar sürede hazırlanır?

1. Aşamada anestezi yapılarak diş kesimleri yapılır ve dişlerinizden ölçü alınır. Bir sonraki aşama olan provaya kadar kesilmiş dişlerinizle rahat yemek yiyebilmek veya konuşabilmenizi sağlamak amacı ile geçicileriniz yapılır ve bunlar dişlere yapıştırılır. Bu ayrıca dişlerinizdeki olası hassasiyetleri de engeller.

2. Aşama labaratuarda hazırlanan altyapının diş eti uyumu kontrol edilir.

3. Son aşamada estetik ve yükseklik provası yapılır. Yapıştırma işlemi öncesinde bir ya da iki seans düzenlemeler, çiğneme yüzeylerinin kontrolleri ve estetik durum kontrol edilir. Daha sonra dişleriniz parlatılır ve ağıza yapıştırılır.

 

ASYA HASTANESİ

0212 537 16 16