• info@asyahastanesi.com
  • +90 212 537 16 16 / 444 5 565

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ VE SONRASI

-Lazer epilasyona gelmeden iki hafta öncesine kadar kökünden kıl alma (ağda vs) işlemi yapılmaması gerekir. Bunun nedeni, vücudunuzdaki tüm kılların daha net olarak görünmesi ve lazer epilasyon ile alınabilmesidir.

-Vücuttaki kılların oluşumunu tamamlamasını beklemek için vücut bölgeleri için 2 ay ara ile 4-6 seans,  yüz bölgesindeki kıllar için 1,5 ay ara ile ortalama 6 - 8 seans lazer epilasyon uygulanabilir.

-Lazer epilasyona gelirken aşırı uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımı ile kısaltılabilir.

-Lazer epilasyon öncesi tüyleri sarartma veya boyama gibi işlemler yapılmamalıdır.

-Lazer epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar cildi aşındıracak, soyacak işlemlerden uzak durmalı, peeling yapılmamalıdır.

-Lazer epilasyon yapılacak olan bölge temiz olmalı, epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj olmamalıdır.


Sonrası:
-Lazer epilasyon uygulandıktan 2 gün sonraya kadar solaryuma girilmemeli, güneşten uzak durulmalıdır. Eğer güneş ışığına maruz kalınacaksa koruyucu faktörlü kremler kullanılmalıdır.

-Lazer Epilasyon uygulanan kılların kökleri 10 ila 15 gün içinde deriden dışarı doğru çıkarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca kendini bırakır.

-Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşabilir. Bu normal bir durumdur. kendiliğinden geçecektir.

-Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.

-Hormonal bozukluğu olan kişilerde lazer epilasyon seans sayıları daha fazla veya az olabilmektedir